Понеділок, 20.05.2019, 04:36
Відділ освіти Кролевецької РДА
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Категорії розділу
Новини [0]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

Гармонія руху

На виконання наказу відділу освіти Кролевецької районної державної адміністрації №442-ОД від 28.09.2017 у дошкільних навчальних закладах району проходив фестиваль «Гармонія руху-2017».
У районному етапі фестивалю взяли участь 1037 дошкільнят, що становить 89,9% від загальної кількості вихованців дошкільних закладів.

Форматом заходу було передбачено залучення дітей до різноманітних форм роботи фізкультурно-оздоровчого, валеологічного, художньо-естетичного спрямування. Педагогічним колективам була надана можливість самостійно визначати програму проведення фестивалю в межах окремого дошкільного закладу, враховуючи специфіку його діяльності, кадрового забезпечення, матеріальних умов, контингенту вихованців.

Упродовж фестивального тижня в дошкільних навчальних закладах району було проведено багато цікавих форм роботи з поєднанням фізкультури та музики: рухливі ігри, естафети і атракціони, розваги, вправи з елементами аеробіки та спортивних ігор (футбол, городки), конкурси малюнків, загартувальні процедури під музичний супровід, екскурсії та туристичні походи, велосипедні перегони, подорожі екологічно-оздоровчими маршрутами, дні здоров’я, динамічні паузи та ін.
Цього року фестиваль «Гармонія руху» в Кролевецькому дошкільному навчальному закладі (центр розвитку дитини) № 9 «Ромашка» був присвячений художньо-естетичному напрямку і проходив під девізом «Від гармонії руху – до гармонії душі». Змістовним, спрямованим на гармонійний розвиток дітей стали заняття з використанням нетрадиційних методик: малювання на піску, кольоровим піском, сіллю, на креативній дошці, на жатому мокрому папері, штампами, жатим папером, нитками, трубками, паличками, пульверизатором. Графічне зображення музики, малювання в повітрі відкрило широкі можливості в формуванні відчуття руху, ритму, темпу, характеру мелодії, в зануренні дітей в музику, навчанні жити нею. Родзинкою фестивалю у Кролевецькому ДНЗ №9 став арт-проект, родинне свято за участі дітей, батьків, педагогів, який дав змогу всім його учасникам залучитися до атмосфери загального емоційного піднесення, співпереживання та творчої діяльності.

Завершальним акордом фестивалю у всіх дошкільних закладах стали музично-спортивні свята, проведені наприкінці тижня. Їх тематика відрізнялася особливою різноманітністю.
Переможцем у номінації художньо-естетичного спрямування визнано Кролевецький дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) №9 «Ромашка», у номінації валеологічного спрямування – Буйвалівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад», у номінації фізкультурно-оздоровчого спрямування – Кролевецький дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №5.


На базі Кролевецького НВК №4 відбувся семінар сестер медичних старших дошкільних навчальних закладів району

Важливим є завдання збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей, забезпечення повноцінного, гармонійного фізичного розвитку.
14 грудня 2016 року на базі Кролевецького НВК №4 відбувся семінар сестер медичних старших дошкільних навчальних закладів району на тему «Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів». Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в Кролевецькому районі Романенко Л.Д. зупинилася на питанні «Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів: основні переваги нового документа», проаналізувала втілення основних положень Санітарного регламенту на практиці. Методист районного методичного кабінету відділу освіти Кролевецької районної державної адміністрації Суярко Л.І. зосередила увагу учасників семінару на заходах щодо попередження захворювань на грип та гострі респіраторні захворювання, виконанні листа Міністерства охорони здоров’я України щодо попередження спалахів захворювань на гострі кишкові інфекції.


Cемінар «Інноваційна діяльність у ДНЗ»

Пріоритетним напрямом діяльності районного методичного кабінету з питань дошкільної освіти та методичних служб дошкільних навчальних закладів є впровадження в освітній процес кращого педагогічного досвіду, новітніх технологій виховання та навчання. З цією метою в 2016 році організовано роботу семінару «Інноваційна діяльність у ДНЗ». Чергове заняття семінару відбулося 09.12.2016 року на базі Кролевецького дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) №9 «Ромашка» і було присвячене питанню «Використання коректурних карт у роботі з дітьми дошкільного віку».
Учасники семінару познайомилися з досвідом роботи педагогічного колективу Кролевецького дошкільного навчального заклад (центр розвитку дитини) №9 «Ромашка» по впровадженню в освітньо-виховний процес інноваційних технологій, зокрема коректурних таблиць Н.В.Гавриш., ТРВЗ, мнемотехніки. Вихователь Возна М.С. провела з дітьми п’ятого року життя заняття на тему «Зимові явища». Вихователь Сиз Т.І. запросила присутніх на заняття «Зимові розваги». Вихователі запропонували модель спільної партнерської діяльності з дорослими, ігрові методи та прийоми, спрямовані на розвиток творчості, інтелектуальних здібностей, показали можливі засоби «включення» дітей в заняття,.
Вихователь-методист дошкільного закладу (центр розвитку дитини) №9 «Ромашка» Суярко А.І. провела практичне заняття з учасниками семінару з використанням коректурних карток, залучила їх до розв’язання творчих завдань «Склади казку, оповідання за опорними схемами», створення власних коректурних таблиць «Природа України», розроблення логіко-математичних завдань.

 


Панорама педагогічних ідей «Україна – рідний край»

У сучасних умовах у нашій країні зростають вимоги до виховання і навчання підростаючого покоління. Одним із найважливіших завдань, визначених Законом України «Про дошкільну освіту», є виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля. З метою обміну досвідом роботи із зазначеного питання районним методичним кабінетом започатковано проведення панорами педагогічних ідей «Україна – рідний край». Чергова зустріч відбулася на базі Кролевецького дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №6 і була присвячена питанню «Ознайомлення дошкільників з народними промислами, ремеслами».
У практичному блоці учасникам було запропоновано перегляд заняття з дітьми раннього віку «У гості бджілка завітала» (вихователь Демченко Л.В.), інтегрованих занять у групах п’ятого та шостого років життя на тему «Подорож ниточки» (вихователь Самусь Т.В.), «З ремеслом дружити – в житті не тужити» (вихователь Гремедчук Д.О.).
Вихователь-методист дошкільного навчального закладу №6 Лінік О.А познайомила присутніх із традиційними українськими промислами і ремеслами.
Захоплення викликала виставка предметів українського побуту, ужиткового мистецтва, у створенні якої взяли участь батьки вихованців дошкільного навчального закладу №6.

 

 


Чергове заняття районного семінару музичних керівників дошкільних закладів

Кожна дитина це унікальний світ! І у цьому світі дитини є прекрасні здібності й таланти, яким треба допомогти виявитися й розвинутися. Саме тому чергове заняття районного семінару музичних керівників дошкільних закладів було присвячене питанню «Робота з обдарованими дітьми. Організація гурткової роботи», яке проводилося 02 грудня 2016 року. Учасників семінару привітали вихованці дошкільного навчального закладу №7.
Під час теоретичної частини музичні керівники дошкільних закладів презентували авторські програми гуртків художньо-естетичного спрямування. Зокрема, музичні керівники дошкільних закладів №5 та №7 Демченко І.Л., Залєська В.І., вихователь-методист дошкільного закладу №7 Кобизька Т.В. представили програми гуртків «Домісолька» та «Дзвіночок», в основі яких концепція «елементарного музикування» Карла Орфа . Музичні керівники дошкільного закладу №9 Стрибуль І.Г., Литвиненко Т.І. презентували програми гуртів з навчання гри на музичних інструментах «Веселі музики» та вокального «Веселі нотки».
Методист районного методичного кабінету Суярко Л.І. ознайомила присутніх з нормативно-правовим забезпеченням гурткової роботи, із змістом, напрями роботи дошкільних навчальних закладів по розвитку творчих здібностей дітей.
Свої практичні уміння гри на шумових інструментах учасники семінару удосконалили під час розігрування казки «Курочка ряба» .
Педагоги мали можливість переглянути відеоролики із досвіду роботи музичних керівників дошкільних закладів м.Запоріжжя, м.Охтирки, м.Суми.

 

 


Районний семінар вихователів груп раннього віку

30 листопада 2016 року на базі дошкільного навчального закладу №5 проходив районний семінар вихователів груп раннього віку, на якому обговорено питання «Роль педагога в організації художньо-естетичної діяльності та використання кольоротерапії в роботі з дітьми раннього віку».
Після перегляду організованої діяльності на тему «У гості до сонечка» (вихователь групи другого року життя Гончаренко Н.О.), «Веселий дощик» (вихователь групи третього року життя Харитонова Н.Г.) учасники зустрічі обмінювалися досвідом роботи з даного питання.
Керівник семінару Бортник Л.І. для визначення емоційного стану педагогів, підняття настрою, розвитку фантазії, уяви провела вправи «Квітка-семицвітка», «Фантазія», ознайомила присутніх із значенням кольору в житті дитини, його впливом на здоров’я.
Вихователь-методист дошкільного навчального закладу(ясла-садок) №5 Ткаченко Н.М. презентувала дидактичні ігри, посібники, які спрямовані на ознайомлення дітей з кольором.

   

 


Засідання районної Школи молодого вихователя дошкільного навчального заклад з проблеми «Гурткова робота в дошкільному закладі-ефективний шлях формування творчої особистості»

У Кролевецькому дошкільному навчальному закладі № 11 «Оленка» 25 листопада 2016 року відбулося засідання районної Школи молодого вихователя дошкільного навчального заклад з проблеми «Гурткова робота в дошкільному закладі-ефективний шлях формування творчої особистості». Слухачі школи мали можливість переглянути заняття гуртка «Керамічний дивограй» в групі четвертого року життя (вихователь Шкура О.М.) та гуртка фітбол з «Дочками-синочками» в групі п’ятого року життя (вихователь Базалєй В.В.) та ознайомитися з їх творчим доробком. Вихователь дошкільного закладу №11 Шкура О.М. презентувала авторську програму «Керамічний дивограй», вихователь-методист дошкільного навчального закладу(ясла-садок) №7 Кобизька Т.В. ознайомила слухачів школи із змістом, напрями роботи дошкільних навчальних закладів по розвитку творчих здібностей дошкільників, методист районного методичного кабінету Суярко Л.І. – з нормативно-правовим забезпеченням гурткової роботи.


День народження Афлатунчика

       17 березня 2016 року вперше в  рамках Тижня фінансової та соціальної  освіти в Кролевецькому дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №10 «Горобинка»  відбулося святкування  «Дня народження Афлатунчика».  

      Афлатунчика з його днем народження вітали діти п’ятого та шостого року життя. Малята співали пісень, водили хороводи, читали вірші, танцювали таночки.

      Під час зустрічі діти мали можливість познайомитися з новим персонажем у їхньому  житті, який допоможе їм набувати нових знань,  пізнавати оточуючий світ, оволодівати основами соціальної та фінансової грамотності.

      Разом з Афлатунчиком  діти усвідомлять, що світ можна зробити кращим, добрішим.

 

        

Вхід на сайт
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Президент УкраїниМіністерство освіти і науки  • Освіта.ua


  • Сумський ОІППО
  • Педагогічна преса
    Copyright krol-vidosvitat.ua© 2019uCoz